Dlaczego warto kupić precooler ?

Dlaczego warto kupić prcooler?

Co daje nam precooler ?

Precooler to tak zwana filtracja wstępna. Precooler spełnia parę dość istotnych zadań pomocnych dla twojego bonga oraz dla Ciebie.

Jak już wiesz jak wygląda jak jest zrobiony oraz jakie przyjmuję formy, możemy przejść dalej i omówić podstawowe zalety oraz wady posiadania precoolera w swoim bongu 

Na początku opiszemy korzyści jakie niesie nam to wspaniałe akcesorium do twojego bonga.

Zalety :

Do dość istotnej zalety, bądź korzyści jakie niesie nam to szklane dzieło to przede wszystkim filtracja dymu.
Precooler spełnia istotną role w filtracji dymu. Dzięki takiej opcji dym zostaje przefiltrowany zanim przedostanie się do twojego bonga a tym samym jakość otrzymanej pary po takim zabiegu jest o wiele intensywniejsza jak byś miał palić z klasycznego bonga z filtracją tylko po przez rurkę chullum. Otrzymana para wodna ma poprawiony zapach, smak, oraz kleistość o czym zaraz napiszę. Jak już wspomnieliśmy smak oraz zapach wydobywającej się pary z bonga jest intensywniejszy a to ze względu na smród towarzyszący substancją smolistym zawartych w dymie. Dym z substancjami smolistymi możemy zobaczyć w postaci gęstego białego, aż niekiedy żółtego gęstego dymu . Taki dym ma gorsze walory zapachowe oraz smakowe przyjmowane przez osobę inhalującą się po przez bongo. Różnicę w wydobywanym dymie poczują nawet osoby postronne. Smak jest o wiele lepszy odczujesz to od pierwszego inhalowania, można lepiej, dogłębniej odczuć nutkę z jakiego szczepu jest susz i przede wszystkim delektować się lepszymi doznaniami. Osoby które dość długo palą klasyczne bongo bądź "wiadra" taka nasadka może się na nic przydać ponieważ mogą oni być tak przywiązani do sposobu palenia w sensie słabej wiedzy palacza (nie umieją odróżnić zdrowego i lepszego inhalowania , są przekonani, że dym da większy efekt , efekt zadymienia organizmu substancjami smolistymi w tym Co2, tak po krótce,)

Drugą dość istotną funkcje jaką spełnia nam precooler to nic innego jak wstępne oczyszczanie wody znajdującej się w bongu. Cybuch podczas palenia mocno brudzi całą znajdującą się w bongu wodę. Popiół oraz resztki niespalającego się materiału ląduję prosto do wody, która to szybko brudzi szkło naszego bonga. Popiół to jeszcze nie wszystko , do wody przedostaje się również substancje smolisty wydobywające się po przez etap palenia. Filtracja wstępna chroni bongo przed zabrudzeniem łapiąc całą skife , bongo zostaje nie zabrudzone i dłużej pozostaje świeże. Osoby które relaksują się częściej za pomocą bonga zobaczą różnice i szybko przekonają się do zakupu dodatkowej filtracji.

Trzecią zaletą jaką niesie nam precooler jest również istotna dla osób, które palą susz konopny za pomocą szklanej fajki wodnej "bongo" to wydłużenie jej żywotności. Osoby które mają swoje oczko w głowie i palą z niego dużo wiedza o czym mowa. Częste mycie oraz różnego rodzaju domowe techniko do czyszczenia szklanego bonga są wyzwaniem dla naszego sprzętu. Szkło z bonga jest mocno obkejone tłustymi substancjami smolistymi aby wyczyścić bongo do stanu nowości niekiedy trzeba się postarać, w przypadku bonga z filtracjami taki zabieg jest nieco bardziej mocno faszerowany mocną chemią. Szkło niekiedy potrafi zmienić swoją barwę na mleczny kolor, dzieje się to w przypadku kiedy już po kilku razach czyścili nasz sprzęt gorącą wodą oraz proszkami do czyszczenia szkła.
Innym problemem, który może wystąpić w procesie czyszczenia bonga jest dość inwazyjny a mianowicie może pęknąć szkło. Bonga zrobione z cienkiego szkła mogą pęknąć podczas zalewania gorącą wodą, zbyt duża różnica temperatur szkła oddziałowuje na jej powierzchnie i szkło nam pęknie. Aby tego uniknąć wystarczy za hartować szkło przed finalnym zalewaniem bonga. Za hartować gorącą wodą z kranu tak aby szkło było stopniowo podgrzewane. Taka technika jest wymagana szczególnie w bongach o cienkim 3mm szkle i mniejszym, w 5mm oraz 7mm etc. również zalecane jest stopniowe coraz to cieplejszą woda, ponieważ bonga wykonane z grubszego szkła mają wbudowaną filtrację która to nie koniecznie jest z grubego szkła. Inne typowe pęknięcia szkła są w wyniku zbyt gwałtownego odstawienia bonga i tłukąc przy tym podstawkę czy zbiornik na wodę oraz podczas czyszczenia popełniając jakiś głupi błąd czy to uderzając o umywalkę, płytki, brodzik, sedes, oraz wiele innych rzeczy. Tak czy inaczej w przypadku czyszczenia bonga trzeba zachować szczególną ostrożność.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl