Co to jest Grinder's .? / what is a grinder . ?

Co to jest Grinders .?

1. Co to jest Grinders .?
2. Zasada działania Młynka.
3. Rodzaje Młynków.
4. Cena Grindera.
5. Zalety posiadania Młynka.
6. Czym rozdrobnić susz jak nie ma młynka .?

Co to jest młynek . ? what is a grinder . ?Co to jest grinder . ? what is a grinderCo to jest grinders . ? what is a grinder . ?Grinder do marihuany

1. Co to jest Grinders.?

Młynek lub jak kto woli z j.angielsiego Grinders, to urządzenie służące do rozdrabniania, mielenia, kruszenia medycznej marihuany, suszu konopnego czy innych znanych nam ziół oraz wyrobów tytoniowych. Jest to niewielkie akcesorium zazwyczaj mieszczące się w dwóch rękach przypominające kawałek metalowego tworzywa. No ale w tych czasach wszystko jest możliwe i niektóre młynki mogą na pierwszy rzut oka ich nie przypominać.

 

2. Zasada działania Młynka.

Jak działa Grinder . ?
Młynek się po prostu kręci :D.
Generalnie wygląda to tak że otwieramy komorę odpowiadającą za mielenie (dwie pierwsze części grindera), wrzucamy kwiatostan suszu konopnego zamykamy je ( bardzo ważne abyśmy umieścili zioła w węższej komorze młynka, zapobiegnie to osadzaniem się żywicy na bokach młynka, co doprowadzi do jego zacięcia, będzie się bardzo ciężko kręciło), kręcimy czy to w lewą stronę czy w prawą, następnie otwieramy komory i wysypujemy nasz drogocenny towar na przygotowaną do tego tackę. W przypadku Grindera kilkuczęściowego etap mielenia jest taki sam, tylko gdy susz zostaje mielony spada on po przez otwory w drugiej części do trzeciej komory gdzie znajduję się siateczka. Zmielony susz zostaje na siateczce, resztę mniejszych części typu pyłek, trihiomy spadają do ostatniej czwartej komory. W Grinderach trzyczęściowych siateczka umieszczona jest w 2 części młynka pod oczkami ząbków, a trzecia część odpowiedzialna jest za gromadzenie się pyłu.

 

3. Rodzaje Młynków.

Jakie rodzaje młynka wyróżniamy .?

Na rynku znajdziemy różnorodne Grindery min. dzieląc je na poszczególne kategorie :

- Rodzaj materiału : Grindery drewniane, metalowe, akrylowe, gumowe.
- Ze względu na ich budowę : Dwuczęściowe, kilkuczęściowe (3 lub 4 częściowe), Grinder Card.
- Metode kręcenia : Grinder manualny, grinder manualny z rączką, grinder elektryczny.

 

4. Cena Grindera.

Ile kosztuje Młynek?
Standardowe grindery akrylowe dwuczęściowe możemy kupić na rynku już za około 10zł jest to niewielka kwota dzięki której, zmielimy topy, standard konsumowania naszego suszu wzrośnie i zaoszczędzimy kilka minut no i polepszymy jakość suszu(moc, zapach, smak). Ceny lepszych markowych młynków wynoszą 50, 100, 200zł.
Wiadomo im marka grindera jest bardziej znana rozpowszechniona, a sam grinder wykonany jest precyzyjnie unikatowo i z dobrego stopu metalu to cena młynka może osiągnąć nawet 300 zł lub więcej.

Aby być w posiadaniu dobrego młynka warto jednak wydać te parę złotych, co uchroni nas przed różnego rodzaju awarii i nieprzyjemnych sytuacji gdy podczas mielenia odłamie się nam ząb odpowiadający za mielenie suszu konopnego. Nie dość że ząb może się ułamać to z akrylowych młynków często wyciera się akryl i jest on spalany razem z suszem co może wywołać nie fajne wrażenia smakowe oraz zdrowotne.
Ceny młynka :

- od paru zł do paruset zł.

 

5. Zalety posiadania Młynka.

Zalety posiadania młynka

- znaczna poprawa walorów smakowych : rozkruszony susz konopny znacznie lepiej smakuje podczas jego spalania niż cały kwiatostan. Smak i zapach jest wyrazisty, intensywniejszy i lepiej oddziaływuję na nasz organizm.
- lepsza efektywność spalania : rozdrobniony susz konopny lepiej się spala, niż zbite topy. Podczas korzystania z waporyzatora jest to nieunikniony proces, mowa tu o mieleniu suszu ponieważ waporyzatory mają małe komory grzewcze. W odróżnieniu od bonga czy innych urządzeń do palenia marihuany, w waporyzatorze susz nie jest spalany a podgrzewany do odpowiedniej temperatury, gdzie zachodzi proces utleniający a umieszczanie całego kwiatostanu do komory grzewczej nie odda nam w pełni potencjału konsumowanego zioła.
- oszczędność pieniędzy : dla czego oszczędność pieniędzy .? a bo dla tego że lepiej się spala niż w przypadku całych kwiatostanów, a w efekcie potrzebujemy mniej materiału aby otrzymać ten sam efekt upalenia.
- szybkość rozdrabniania : kruszenie suszu konopnego palcami czy innymi metodami wymaga więcej czasu niż w przypadku użycia grindera, w przypadku dobrego młynka to zaledwie parę sekund pracy.
- możliwość gromadzenia pyłku : mając na stanie grinder wieloczęściowy z sitkiem możemy odseparować drogocenny pyłek kief od skruszonego kwiatostanu marihuany. W lepszych wieloczęściowych młynkach do ostatniej komory dołączona jest mini łopatka umożliwiająca zbieranie pyłu. Pyłek jest drogocenny ponieważ zawarte w nim mikroskopijne kryształki kanabidioli Full spectrum mają najwięcej mocy.
- wszystko w jednym miejscu : W wieloczęściowych grinderach zmielony susz spada na komorę z siateczką gdzie może być spokojnie przechowywany a aromaty zapachowe nie będą się wydostawać, susz nie będzie nadmiernie wysychać i można go łatwo przechowywać.
- porządek : używając grindera nie robimy zbędnego bałaganu jak to bywa w przypadku kruszenia suszu palcami, cięcia go nożyczkami czy rozrywaniu go. Wszystko jest zawarte w młynku, susz można w nim przechowywać i używać ponownie gdy tylko nadarzy się okazja.

 

6. Czym rozdrobnić susz jak nie ma młynka .?

Jakie są alternatywne, domowe narzędzia zastępujące Grinder

Nie zalecamy używania innych urządzeń do rozdrabniania suszu konopnego niż Grinder, no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz, w tedy zostaje nam opcja alternatywna czyli :

- Wkręt do drewna : pocierając suche kwiatostany konopii o ostre krawędzie w kręta możemy utrzeć nasz susz jak na tarce. Ta opcja ma zastosowanie wtedy gdy masz suchy susz, przy mokrych żywicznych topach nie zda to oczekiwanego rezultatu .
- Nożyczki : tej metody próbował chyba każdy amator suszu konopnego. Nożyczkami możemy starannie obcinać boczki topa lecz kwiatostan musi być suchy. Żywiczne topy szybko zakleją nożyczki a zamiast sypkiego materiału możemy otrzymać zbite kulki zioła, które ciężej się spalają i nie dadzą tak upragnionego efektu jak w przypadku młynka.
- Tarka do warzyw :  Teraz trzeba szybko lecieć do kuchni aby zobaczyć że alternatywne narzędzie do kruszenia suszu konopnego ma chyba każdy w domu na wyciągnięciu ręki. Drobne oczka tarki kuchennej mogą zastąpić grinder w ciężkich czasach gdzie jesteśmy na wakacjach u babci, rodziny i nie zabraliśmy ze sobą Grindera. Ta metoda również sprawdza się tylko przy suchych kwiatostanach konopii.
- INNE : wiadomo, wyobraźnia ludzka nie zna granic :D


Warto zainwestować Dobry Młynek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl